Jestem autorem książki „Zajść w Ciążę” – przewodnika dla par starających się o ciążę. kub książkę
strona główna / Konsultacje  /  Przygotowanie do ciąży

Informacje na temat wizyt i leczenia

Każda wizyta jest inna, tak jak problem, z którym mamy do czynienia. Konsultacja pary zgłaszającej się w związku z trudnościami z zajściem w ciążę wygląda inaczej niż na przykład wizyta kontrolna w II trymestrze ciąży. W swojej praktyce kieruję się zasadą indywidualizowania podejścia i leczenia, ściśle współpracuję z innymi specjalistami - psychologiem, genetykiem klinicznym i dietetykiem. Poniżej omawiam ogólne informacje na temat rodzajów wizyt, tutaj dowiecie się też Państwo w jaki sposób się do nich przygotować.

Przygotowanie do ciąży

Zajście w ciążę wymaga zaplanowania i pewnych przygotowań. Wymaga to wykonania kilku badań, czasem przeanalizowania nawyków czy trybu życia.

W niektórych sytuacjach – na przykład gdy miesiączki są nieregularne, wiek kobiety przekroczył 35 lat, lub gdy któreś z Państwa przyjmuje na stałe leki wskazana jest bardziej szczegółowa ocena płodności. Wczesna identyfikacja potencjalnych problemów pozwala na łatwiejsze i bardziej skuteczne zajęcie się ujawionym problemem.

Konsultacja w ocenie płodności i przygotowania do ciąży to spotkanie z obojgiem partnerów. Proszę o zabranie ze sobą wypełnionego formularza wizyty oraz wyników wszelkich ostatnio wykonanych badań (badania USG, badania krwi, inne).