Jestem autorem książki „Zajść w Ciążę” – przewodnika dla par starających się o ciążę. kub książkę
strona główna / Konsultacje  /  Leczenie niepłodności  /  Wasza ścieżka  /  Diagnostyka  /  Badanie drożności jajowodów (HyCoSy)

Informacje na temat wizyt i leczenia

Każda wizyta jest inna, tak jak problem, z którym mamy do czynienia. Konsultacja pary zgłaszającej się w związku z trudnościami z zajściem w ciążę wygląda inaczej niż na przykład wizyta kontrolna w II trymestrze ciąży. W swojej praktyce kieruję się zasadą indywidualizowania podejścia i leczenia, ściśle współpracuję z innymi specjalistami - psychologiem, genetykiem klinicznym i dietetykiem. Poniżej omawiam ogólne informacje na temat rodzajów wizyt, tutaj dowiecie się też Państwo w jaki sposób się do nich przygotować.

Badanie drożności jajowodów (HyCoSy)

Badanie drożności jajowodów jest jednym z podstawowych testów oceniających płodność kobiety, wykonywanym w diagnostyce kłopotów z zajściem w ciążę.  Polega ono na podaniu specjalnego płynu, zwanego kontrastem do jamy macicy i ocenie jego przepływu przez jajowody.
 
Histero Salpingo Sonografia Kontrastowa (HyCoSy / Sono HSG) pozwala na sprawdzenie drożności jajwodów bez konieczności pobytu w szpitalu, używania promieni rentgenowskich czy stosowania uczulających, stężonych kontrastów. Nie wiąże się też z dolegliwościami zgłaszanymi przez pacjentki przechodzące "standardowe" badanie HSG (histerosalpingografii). Badanie HyCoSy pozwala również na ocenę prawidłowości jamy macicy z dokładnością porównywalną do histeroskopii.  
 
Kwalifikacja i przygotowanie do badania ustalane są na bezpłatnej wizycie. Celem zarezerwowania wizyty lub ustalenia daty zabiegu proszę o kontakt z Centrum Medycznym Q Medica
 
Ulotka na temat badania do pobrania tutaj (plik pdf)