Jestem autorem książki „Zajść w Ciążę” – przewodnika dla par starających się o ciążę. kub książkę
strona główna / Konsultacje  /  Leczenie niepłodności  /  Rodzaje leczenia niepłodności  /  Inseminacja domaciczna (IUI)

Informacje na temat wizyt i leczenia

Każda wizyta jest inna, tak jak problem, z którym mamy do czynienia. Konsultacja pary zgłaszającej się w związku z trudnościami z zajściem w ciążę wygląda inaczej niż na przykład wizyta kontrolna w II trymestrze ciąży. W swojej praktyce kieruję się zasadą indywidualizowania podejścia i leczenia, ściśle współpracuję z innymi specjalistami - psychologiem, genetykiem klinicznym i dietetykiem. Poniżej omawiam ogólne informacje na temat rodzajów wizyt, tutaj dowiecie się też Państwo w jaki sposób się do nich przygotować.

Inseminacja domaciczna (IUI)

Inseminacja domaciczna polega na wstrzyknięciu specjalnie przygotowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy. Wykonuje się ją z użyciem specjalnego, miękkiego cewnika. Zabieg powinien się odbyć bezpośrednio przed owulacją. Zabieg inseminacji może być poprzedzony stymulacją jajeczkowania. Procedura inseminacji trwa około 3-5 minut i nie wymaga znieczulenia.