Jestem autorem książki „Zajść w Ciążę” – przewodnika dla par starających się o ciążę. kub książkę
strona główna / Konsultacje  /  Leczenie niepłodności  /  Wasza ścieżka  /  Wstępna konsultacja

Informacje na temat wizyt i leczenia

Każda wizyta jest inna, tak jak problem, z którym mamy do czynienia. Konsultacja pary zgłaszającej się w związku z trudnościami z zajściem w ciążę wygląda inaczej niż na przykład wizyta kontrolna w II trymestrze ciąży. W swojej praktyce kieruję się zasadą indywidualizowania podejścia i leczenia, ściśle współpracuję z innymi specjalistami - psychologiem, genetykiem klinicznym i dietetykiem. Poniżej omawiam ogólne informacje na temat rodzajów wizyt, tutaj dowiecie się też Państwo w jaki sposób się do nich przygotować.

Wstępna konsultacja

Ścieżka leczenia par z obniżoną płodnością zaczyna się od wstępnej konsultacji. Kolejnymi etapami są przeprowadzenie badań diagnostycznych, samo leczenie i nadzór jego zakończeniu.
 

Wstępna konsultacja trwa około godziny, podczas której omawiany jest wywiad medyczny, dotychczasowy przebieg starań o ciążę i wcześniejsze leczenie. Wizyta ma na celu ustalenie strategii badań diagnostycznych i wstępne ukierunkowanie się na rodzaj terapii. Ostateczny rodzaj zaproponowanego leczenia zależy od całości zebranych informacji i szczegółowej sytuacji pary.
 

W czasie wizyty u kobiety zazwyczaj wykonywane jest badanie ginekologiczne, badanie USG oraz o ile wskazane – badania krwi. Po wizycie istnieje możliwość wykonania badania nasienia (mężczyzna powinien być po 2-5 dniach abstynencji płciowej).
 

Na wizytę proszę wziąć ze sobą wypełniony formularz wizyty oraz wszelkiej innej dokumentacji medycznej (wyniki badań, karty informacyjne, wyniki laboratoryjne).